V rádiu písničky o rádiu

02307430.jpeg
02307430.jpeg
Ve středečním Nočním proudu se moderátor Miloš Skalka připojí k oslavám Světového dne rádia. Poté, co odeznějí tipy hudební dramaturgie Reginy, ze kterých posluchači vybírají Hit týdne, a nahlédneme do aktuálního přehledu nejprodávanějších hudebních nosičů v České republice, se frekvence 92.6 FM prohne pod náporem písniček, které zpívají o rádiu.

Koncem minulého roku se mezinárodní organizace UNESCO rozhodla ustanovit Světový den rádia. První ročník oslav se uskuteční právě ve středu 13. února 2013. Světový den rádia má poukázat na důležitost rádia, zjednodušit k němu přístup a podpořit inovaci v oblasti nových médií. Celý Český rozhlas se k tomuto významnému dni připojuje.

Původní nápad o ustanovení Světového dne rádia přišel před čtyřmi lety od Španělské rozhlasové akademie (Academia Española de la Radio), byl přednesen radě UNESCO a ta po několika rozličných návrzích dat nakonec ustanovila Světový den rádia na 13. února, kdy bylo v roce 1946 založeno Rádio OSN (United Nations Radio).

Světový den rádia podporuje po celém světě množství veřejnoprávních, státních, soukromých, regionálních i mezinárodních rádií, vysílacích unií či nevládních organizací. Všechny tyto instituce vyjádří svou podporu médiu, které pro mnoho komunit zůstává i nadále jediným dostupným zdrojem informací, pomocníkem a rádcem při nenadálých krizových situacích spojených především s přírodními katastrofami. V dnešní době je rádio ve všech svých podobách mimořádně populární díky snadné dostupnosti, globálnosti a širokému spektru zaměření.

Z interpretů, kteří zpívají o rádiu, se ve středečním „rádiovém“ Nočním proudu představí mimo jiné Queen, Donna Summer a Bernie Paul, nejnovější hudební akvizicí na zvolené téma bude titulní písnička comebackového alba legendárních Beach Boys nazvaná That´s Why God Made The Radio (Právě proto Bůh stvořil rádio).