V Motýlím domě poletuje na 600 exotických exemplářů

Motýlům tu říkají létající drahokamy a v místnosti o velikosti 150 metrů čtverečních v Motýlím domě v Jindřišské ulici jich je na šest stovek. Motýli se dožívají 2 až 4 týdnů. Chovatelé proto každý týden dovážejí z anglického Stratfordu nad Avonou 500 nových kukel. Pravidelné dodávky motýlích líhní tak umožňují každodenní celoroční provoz.

„Dlouho před tím, než jsme náročný projekt spustili, absolvovali jsme řadu konzultací s odborníky," říká spolumajitel Michael Kučera. „Motýlí domy nejsou úplnou novinkou, ale pro tyto účely používají chovatelé skleníky. Přiznám se, že prostor bez oken, osvětlený jen zářivkami, nám etymologové zpočátku rozmlouvali," dodává Kučera s tím, že nakonec se záměr přece jen podařilo přivést k životu. Na místě se můžete radovat z blízkosti krásných tvorů, kteří na Zemi žijí už stovky milionů let. A když si vezmete výrazně žluté oblečení a k tomu použijete květinový parfém, skoro jistě si na vás motýli rádi sednou.

Motýlí dům v Praze
Motýlí dům v Praze
Motýlí dům v Praze
Motýlí dům v Praze
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.