V centru Prahy se srazily dvě tramvaje. Dvacet lidí je zraněných

29. červen 2018
V centru Prahy se srazily dvě tramvaje. Nehoda se stala u tramvajové zastávky Štěpánská v ulici Ječná mezi I. P. Pavlova a Karlovým náměstím.

Nedaleko I. P. Pavlova se v pátek srazily dvě tramvaje. Dvacet lidí je zraněných, na místě zasahuje i speciální vůz pražských záchranářů Atego. Tramvaje jsou odkloněny, dopravní podnik zavedl náhradní autobusovou dopravu.

„Při srážce dvou tramvají na zastávce Štěpánská utrpělo zranění přibližně 20 osob, jedná se o lehká poranění,“ informovali na twitteru pražští záchranáři.

Na místě zasahuje pět posádek záchranářů, jedna lékařská posádka, inspektor a speciální vůz Atego. Hasiči pomáhají s transportem raněných do sanitních vozů,“ uvedli hasiči na twitteru. Na místě jsou také hasiči pražského dopravního podniku.

Tramvaje 6, 16, 22, 23 místem neprojíždějí a jsou odkláněny z Karlova náměstí přes Albertov a Nusle.

„Tramvajové linky jsou obousměrně odkloněny Nuselským údolím. Do úseku Náměstí Míru - I.P.Pavlova - Karlovo náměstí a zpět je zavedena náhradní autobusová doprava linkou X22,“ uvedl pražský dopravní podnik. Provoz by mohl být obnoven nejdříve kolem třetí nebo čtvrté hodiny.