Trestní stíhání Srby bylo rozšířeno

00080126.gif
00080126.gif
Bývalý generální sekretář ministerstva zahraničí Karel Srba, který čelí obvinění z přípravy nájemné vraždy novinářky Sabiny Slonkové, byl obviněn z dalších dvou trestných činů - nedovoleného ozbrojování a držení zakázaných bojových prostředků. Českému rozhlasu to potvrdil státní zástupce z českobudějovického krajského zastupitelství Barnabáš Liška.

Srba totiž kromě legálně držené zbraně u sebe také přechovával pistoli se zásobníkem a náboji, k níž povolení neměl. Kromě toho u něj policisté našli tři takzvané střílecí tužky s náhradními náplněmi. Podle Lišky tužky byly nabité a tedy způsobilé ke střelbě. Srbův advokát Miroslav Kříženecký tvrdí, že si tyto minizbraně koupil, protože se mu líbily. Nelegálně drženou pistoli ráže 9 milimetrů si podle něj opatřil, protože "je tak trochu blázen do zbraní."

Z trestného činu nedovoleného ozbrojování jsou obviněni i Eva Tomšovicová, Michal Novotný a Petr Volf, kteří se měli na plánované vraždě reportérky Slonkové také podílet. Za nedovolené ozbrojování jsou stíháni proto, že si podle vyšetřovatelů obstarali kilogram semtexu a čtyři rozbušky.

Podle státního zástupce Lišky jsou naplánovány další výslechy svědků, mezi nimi i rodinných příslušníků obviněných. "Lze očekávat, že v nejbližších dnech dojde s největší pravděpodobností k rozšíření trestního stíhání obviněných o další trestné činy, tentokrát majetkového charakteru. Není ještě jasno, zda se to bude týkat všech čtyř, nebo jenom některých z nich."