Soutěž o vstupenky na komentovanou plavbu parníkem v rámci Dne architektury

26. září 2017
Český rozhlas Regina DAB Praha a Český rozhlas Region, budova v Karlíně

Soutěž skončila. Výherce: Lukáš Vadinský.

Od Plzně po Ostravu, od Liberce po Český Krumlov či Hodonín – Den Architektury se koná už tento týden, o víkendu 30. 9. a 1. 10. Program pro širokou veřejnost je připravený v téměř 70 městech a obcích po celé České republice, přes 200 architektů a odborníků v rolích průvodců přichystalo na 210 akcí. Komentované procházky poodhalí zapomenutou historii míst, jež denně míjíme, umožní nahlédnout do budoucnosti měst a jejich částí i podívat se na své okolí zcela novýma očima. Účastníci budou moci prozkoumat tajemné i opomíjené stavby, poznat blíže veřejnosti nepřístupné architektonické skvosty i nahlédnout do útrob nejmodernějších staveb, které tvoří současnou tvář metropolí. Řada procházek po celé republice také povede po nominovaných objektech na letošní Českou cenu za architekturu. Na programu jsou lety i výlety, prohlídky, plavby, cyklovyjíždky, besedy či filmové projekce – většina programu je pro veřejnost opět zdarma.

Letošní podtitul festivalu „Voda, lidé, města“ se jako hlavní tematická linie vine celým programem. Zájemci se například mohou při plavbě parníku dozvědět více o architektuře a budovách pražských nábřeží a náplavek, jedinečný zážitek nabídne výlet lodí po Vltavské vodní cestě a komorách mezi Lannovou loděnicí a Hlubokou nad Vltavou, všechny milovníky vody i architektury potěší možnost nahlédnout do unikátního Vodního domu v Hulicích.

Otevřena návštěvníkům bude i v pátek karlínská rozhlasová budova (Hybešova 10, Praha 8). Přijďte se podívat, zda se po ničivých povodních podařilo navrátit budově původního pozdně secesního ducha a současně naplnit potřeby moderního rozhlasového vysílání. Návštěvníci během komentované prohlídky nahlédnou například do legendárního Studia A, kde vznikaly hity hvězd české hudby jako Karla Gotta nebo Lucie Bílé, a samozřejmě i do vysílacího studia Regina DAB Praha a do karlínského newsroomu. Časy komentovaných prohlídek v pátek 29. září: 16.00, 16.30, 17.00, 17.30. Víc informací na www.denarchitektury.cz

Soutěžíme o 2 vstupenky na komentovanou plavbu parníkem s novinářkou Karolínou Vrankovou mezi Rašínovým nábřežím a Braníkem (sobota 30. září v 16:30 hodin, Rašínovo nábřeží, přístaviště č. 2).

Soutěžní otázka: Kolik let uplynulo od ničivých povodní v Karlíně?

a. 5 let
b. 10 let
c. 15 let

První soutěžící, který zašle správnou odpověď, dostane 2 vstupenky na komentovanou plavbu parníkem s novinářkou Karolínou Vrankovou mezi Rašínovým nábřežím a Braníkem (sobota 30. září v 16:30 hodin, Rašínovo nábřeží, přístaviště č. 2).

Odpověď na soutěžní otázku včetně svého jména a kontaktu zašlete na e-mail:
marketing.regina@rozhlas.cz

Soutěž trvá do vyčerpání výher.

Soutěž se řídí Pravidly pro účast v soutěžích ČRo Regina.

Každý účastník má nárok pouze na jednu výhru. Finanční plnění výher není možné.