Příměstská doprava mezi Prahou a krajem se mění. Část autobusů pojede častěji, část zastávek zanikne

Autobusový den PID v pražských Letňanech
Autobusový den PID v pražských Letňanech

První březnovou neděli se v Praze a středních Čechách měnily jízdní řády a rušily se nebo naopak přidaly autobusové spoje Pražské integrované dopravy. Další změny čekají cestující konce března. 

Hodně posílené jsou spoje například mezi pražskými Kobylisy a středočeskými Klecany. Na této trase totiž jezdí čím dál víc lidí.

V některých oblastech se zase dvě linky sloučily v jednu. To se týká třeba linky 461, která jezdí mezi Strančicemi a Velkými Popovicemi. 

Mezi Kobylisy a Klecany autobusy jezdí častěji v ranních i odpoledních špičkách pracovních dnů. „Zároveň dojde k posílení i o víkendu, kdy místo dvouhodinového intervalu je nově hodinový interval. V období špiček pracovních dnů jezdí autobusy už po pěti minutách,“ uvedl Filip Drápal, mluvčí společnosti Ropid, která v Praze a středních Čechách integrovanou dopravu organizuje.

Změna je i u linek 461 a 463 mezi Mirošovicemi a Kunicemi. „V tomto případě se trasy dvou linek slučují a mění se obsluha obce Dolní Lomnice, která leží mezi Velkými Popovicemi a Strančicemi. Linka 463, která do téhle obce zajížděla, se úplně ruší a místo ní bude část linky 461 navíc zajíždět do Dolní Lomnice,“ říká Drápal. Trasa mezi Mirošovicemi a Dolní Lomnicí, která je podle dopravce nevytížená, je zcela zrušena. 

Podobná změna nastala i v Mělníku, kde z jedné linky vznikají dvě. Konkrétně 474, která nyní zajišťuje obsluhu jednotlivých místních městských částí. Ta je od neděle rozdělena ještě na linku 747. „Nově tak bude obsloužena místní část Brabčov, kam autobusy dosud nejezdily,“ doplňuje mluvčí Ropidu.

Linka 319, která jezdí mezi ruzyňským letištěm a Hostouní, nově zajíždí do zastávky Tuchoměřice-outlet. Linky 312 a 322 naopak do tohoto centra nejezdí. 

Linka 448 mezi Dobřichovicemi a Mníškem pod Brdy jezdí častěji a nově zajíždí do místní části Lety. Posílí se hlavně v pracovní dny dopoledne a večer.