Pražská zoo vítá zpět po zimě některá zvířata. Přijďte dnes na jarní procházku s průvodcem

Vzácná agamka písečná se vylíhla 18. března po 34 dnech inkubace

Jaro je konečně tady a v pražské zoo se některé druhy zvířat vrací po zimě zpět do expozic. Vidět už můžete například oblíbené lemury či atraktivně zbarvené africké kopytníky bongy horské.

U kasuárů, antilop vraných nebo pand červených probíhají námluvy a chovatelé hlásí zajímavé přírůstky. „Jedním z nejvzácnějších mláďat je agamka písečná, která se vylíhla minulý týden. Tento druh se specializuje na život v navátém písku, což jsou podmínky, které není snadné napodobit. Zoo Praha je v současnosti jedinou zoo na světě, které se daří agamky písečné odchovávat,“ uvedla tisková mluvčí zoo Helena Petáková.

Panda červená

Zimování ukončili z volně žijících zvířat například i skokani skřehotaví nebo ropuchy obecné. Probudily už se také včely zednice, velké samotářské včely drvodělky nebo různé druhy motýlů. Volavky popelavé, které si areál zoo zvolily jako svůj domov samy, lze v těchto dnech pozorovat při hnízdění.

Pokud stále nemáte na dnešek plány, můžete vyrazit na jarní procházku po zoo s průvodcem. Můžete při ní sledovat námluvy vybraných druhů a poslouchat jejich hlasové projevy. „Prohlídka „Jaro je tady“ trvá 90 minut a mohou ji absolvovat všichni zájemci s platnou vstupenkou. Sraz s průvodcem bude před hlavním vchodem do zoo v 11 a 13 hodin,“ dodala mluvčí.

V pražské zoo se po zimě probudily i včely