Policisté rozbili drogový gang z Dagestánu

drogy

Detektivové z Národní protidrogové centrály dopadli distributory heroinu, kteří se zaměřovali na šíření drogy mezi pražské narkomany. Kriminalisté při rozsáhlé operaci postupně zatkli pět drogových mafiánů z bývalého Sovětského svazu, zejména z Dagestánu. Dva hlavní pachatele dopadli koncem minulého týdne při akci OLGOJ. Detektivům se vůbec poprvé povedlo zablokovat konta mafiánů.

Kriminalistům se minulý týden podařilo nejprve zatknout Dagestánce zvaného Sergej. Detektivové ho dopadli u Hostivařské přehrady v Praze. Pachatel se snažil z místa ujet. "Na zatčení se podíleli zejména specialisté z Útvaru rychlého nasazení, kterým se podařilo jeho vozidlo zablokovat vhodným způsobem, že se mu nepodařilo ujet a nakonec došlo k jeho zatčení", popsal okolnosti zásahu šéf Národní protidrogové centrály Jiří Komorous. Podle něj bylo při této akci zničeno policejní vozidlo.

0:00
/
0:00

Zatčení druhého drogového bosse proběhlo bez větších problémů na rušné křižovatce v Praze 6. Kriminalistům se podle Komorouse také vůbec poprvé podařilo zablokovat mafiánům konta. "Na místě jsme zadrželi přes 25 tisíc eur, ale zejména se podařilo zablokovat i dva penězovody do zahraničí". Policisté současně zabavili přes sto dávek tvrdé drogy.

Oba distributoři drog jsou teď ve vazbě. Hrozí jim až patnáctileté vězení.