Oldřich Vlček v Nočním proudu

2. duben 2015
Noční proud

V čase mezi třiadvacátou hodinou a půlnocí uvítá Miloš Skalka ve svém středečním Nočním proudu dalšího studiového hosta. Pozvání k nočnímu proudění tentokrát přijal houslista, dirigent, nakladatel a hudební organizátor OLDŘICH VLČEK, především proto, že nahrál ve spolupráci s hráčem na klávesy Pavlem Drešerem a houslistou Uldo Lupinem album nazvané prozaicky Queen.

V podání klasických hudebníků na něm najdeme pozoruhodné verze hitů ze zpěvníku Freddieho Mercuryho We Are The Champions, Love Kills či Too Much Love Will Kill You, coby bonus jsou na disku dvě nahrávky skladeb z repertoáru švédsko-norské skupiny Abba.Strakonický rodák Oldřich Vlček (1950) studoval hru na housle u profesora Bohumila Kotmela, pražskou AMU absolvoval u profesorů Nory Grumlíkové a Josefa Vlacha (komorní hra), dirigentské zkušenosti získal u šéfdirigenta České filharmonie Václava Neumanna. Vzdělání si pak dále rozšířil v italské Sieně. Brzy se stal koncertním mistrem Pražského komorního orchestru. V roce 1976 založil vlastní orchestr Virtuosi di Praga, kde je sólistou, uměleckým šéfem a dirigentem. Věnuje se také komorní hře v libovolných sestavách.

Oldřich Vlček

Spolupracoval s předními umělci (mj. Plácido Domingo, José Cura, Josef Suk, Igor Oistrach, sir Charles Mackerras a Mstislav Rostropovič).

Kromě Pražského komorního orchestru a Virtuosi di Praga dirigoval Oldřich Vlček například soubory Florence Sinfonietta, Milano Classica, Seoul Symphony Orchestra, Toronto Philharmonia, Slovenskou filharmonii a Philharmonia Czenstochowa. Hostoval po celé Evropě, ve Spojených státech amerických, v Latinské Americe, Austrálii či Japonsku a zúčastnil se mnoha prestižních hudebních festivalů. Před šestnácti lety založil Oldřich Vlček mezinárodní hudební festival Pontes.