Od záporáků k sympaťákům. Ale záporné role se hrají dobře, usmívá se herec Michal Isteník

„Strašně mě to baví, protože je to něco úplně nového,“ říká o kladných rolích Michal Isteník, člen činohry Městského divadla Brno, kde ho můžete vidět třeba jako Mistra Jakuba v Lakomci, Stivu v Anně Karenině nebo fasádníka Prouzu ve Světácích.

Edu z Mostu už mu nikdo neodpáře, stejně jako Davida ze seriálu Kukačky, jehož natáčení druhé série právě probíhá. K tomu navíc přijal roli Pavla v Pálavě, takže letošní prázdniny měl Michal Isteník z velké části pracovní.

Vůbec nelituje, že si na příležitosti před kamerou musel počkat. „I díky tomu mi pak úspěch nezamotal hlavu. Nebo zamotal, ale jenom na chvíli,“ usmívá se. Televizní a filmovou kariéru mu rozjeli dva Honzové – Prušinovský a Hřebejk. Bylo mu přes třicet a doma už měl Cenu Thálie i Cenu Alfréda Radoka.

„Moje herectví je založené na jakési pudovosti.“
Herec Michal Isteník

Moje herectví je založené na jakési pudovosti. Rozhodně bych v rámci svých kreací nemluvil o nějaké vypracované herecké metodě. Spíš je to takový pokus - omyl,“ říká Michal Isteník, který zatím odmítá nabídky učení jak z konzervatoře, tak Janáčkovy akademie múzických umění. 

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.