Lubomír Čužák Rys v Nočním proudu

Kapela Luboše Čužáka Rysa
Kapela Luboše Čužáka Rysa
V neděli 15.9. moderuje ZDENĚK VRBA od 22:05 hodin. O hodinu později uvede dalšího zajímavého hosta.

LUBOMÍR ČUŽÁK RYS je bývalý hokejista, který hrál za své rodné Kladno, na vojně za Košice a v závěru kariéry za Slavii Praha. Má i několik startů za národní mužstvo. Ještě více se proslavil později, když po boku Jaromíra Jágra s ním absolvoval jeho první zámořskou etapu po trase Pittsburgh Penguins, Washington Capitols, New York Rangers.

Rozsáhlé zážitky zachytil v knize Obsluhoval jsem hokejového krále. Tehdy byl u toho, když se Jarda setkal například se členy skupiny Bon Jovi nebo Metallica a dalšími slavnými Američany.

Čužák Rys sám také zpívá. Většinou swingové melodie, ke kterým si píše i texty. Byl velkým přítelem Miloslava Šimka. Často vystupoval jako host v jeho pořadech. Právě on seznámil Šimka se svým bratrancem Josefem Fouskem. Proto také může používat semaforský název Decentní večer pro svůj zábavný klubový měsíčník, který už pátým rokem vede v sále kladenského restaurantu U Zlatého selátka.

Pro každý díl tohoto pořadu píše speciální písničku a vymýšlí scénku. Většinou v duchu politické satiry. V jeho Decentních večerech už účinkoval téměř každý, kdo u nás ve sportu či kultuře něco znamená.

V neděli 15.9. také čekají na posluchače dva poslední volné lístky na muzikál Mauglí v divadle Kalich.