Legenda Nočního proudu v přímém přenosu

2. říjen 2012
Noční proud

Výroční hudební ceny nazvané Legenda Nočního proudu budou letos uděleny už popáté. Stane se tak v přímém rozhlasovém přenosu z Malého sálu Paláce Žofín v úterý 2. října úderem 21. hodiny na Regině. Ceny, které se udílejí v sedmi kategoriích, postupně vyhlásí všichni moderátoři Nočního proudu, slavnostním večerem bude provázet Martin Hrdinka. Uslyšíte Marii Rottrovou, Petra Nagyho nebo skupinu YoYo Band.

Malý exkurs do historie:
Poprvé se výroční ceny Legenda Nočního proudu udílely na podzim roku 2008, kdy ceremoniál hostil populární pražský bar Solidní nejistota. Ceny v jednotlivých kategoriích tehdy získali: Karel Gott (Zpěvák), Jitka Zelenková (Zpěvačka), Olympic (Skupina), Tomáš Klus (Objev roku), vydavatel a producent František Rychtařík (In memoriam), Karlínské filmové léto (Zvláštní cena) a koncert k 70. narozeninám textaře a básníka Pavla Vrby v pražském Divadle Hybernia (Událost roku). Během slavnostního večera vystoupili Karel Gott, Jitka Zelenková, Tomáš Klus, Lešek Semelka a Boney M PARTy Group.

Druhý ročník udílení hudebních cen Legenda Nočního proudu byl ve znamení oslav 20. narozenin Nočního proudu (jinak nejstarší rozhlasové diskotéky v zemi), které se na podzim roku 2009 odehrály v Kongresovém sále hotelu Ambassador na Václavském náměstí. Laureáty cen Legenda NP se stali: Václav Neckář (Zpěvák), Eva Pilarová (Zpěvačka), Katapult (Skupina), David Deyl (Objev roku), Waldemar Matuška a Pavel Novák (In memoriam), projekt televize Óčko Ty jsi jako já (Zvláštní cena) a za Událost roku byl označen reprezentativní box CD digitálně remasterovaných reedic všech někdejších vinylových alb Karla Gotta (Supraphon). Na slavnostním večeru vystoupili Karel Gott, Václav Neckář, Eva Pilarová, Pavel Roth, Ivan Hajnová, Viki Matuševová a skupiny Boney M PARTy Group, Amici Italiani a Golden Storm.

Třetí výroční hudební ceny Legenda Nočního proudu 2010 se vysílaly v přímém přenosu Českého rozhlasu Regina a Slovenského rozhlasu, Rádia Slovensko 1, a byly předány v rámci oslav 21. narozenin Nočního proudu v Malém společenském sále Paláce Žofín. Laureáty se stali Petr Muk, který cenu získal bohužel in memoriam (Zpěvák), Hana Zagorová (Zpěvačka), Elán (Skupina), skupina Bekofis a Martin Chodúr (Objevy roku), Karel Źich, František Veselý a Ivo Letov (In memoriam), básník a textař Pavel Šrut (Zvláštní cena) a Taneční orchestr Československého rozhlasu (Událost roku, padesáté narozeniny). Během ceremoniálu vystoupili Hana Zagorová, Elán, Luboš Pospíšil a skupina Legendy se vrací.

Čtvrtý ročník slavnostního ceremoniálu se v roce 2011 odehrál opět v Malém sále Paláce Žofín a trofeje získali: Marta Kubišová (Zpěvačka), Miroslav Žbirka (Zpěvák), Radim Hladík & Blue Effect (Skupina), Markéta Konvičková (Objev roku), Zděněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř (Zvláštní cena), Jiří Schelinger, Jiří Grossmann a Pavel Vrba (In memoriam), za Událost roku bylo z pohledu moderátorů Nočního proudu vyhlášeno 100 let karlínské budovy v Hybešově ulici č. 10, odkud Český rozhlas Regina vysílá a kde sídlí legendární nahrávací Studio A. Během ceremoniálu vystoupili Miroslav Žbirka, Blue Effect, Markéta Konvičková, Jaroslav Uhlíř, Milan Schelinger, Milan Drobný a Petra Janů.

Pátý ročník nás co nevidět čeká. Ceny budou tentokrát předávat - coby vítězové loňského ročníku - Miroslav Žbirka, Radim Hladík a ředitel Divadla Ungelt Milan Hain (v zastoupení zpěvačky Marty Kubišové) a Markéta Konvičková.

A kdo získá cenu tentokrát? Buďte na příjmu a sledujte ceremoniál v přímém přenosu!