Karlínské filmové léto 2009

21. září 2010
Karlínské filmové léto 2009

Český rozhlas Regina zve všechny milovníky českých i zahraničních filmů na tradiční Karlínské filmové léto. V překrásném prostředí zahrady Národního domu v Karlíně budeme už tradičně promítat nové filmy, které přicházejí do České republiky. Kromě toho v něm diváci shlédnou úspěšné české i zahraniční tituly...

 • Sedadla nejsou číslována
 • Jednotné vstupné: 25,-Kč
 • Kapacita kina 350 sedadel
 • Hrajeme za každého počasí.
 • Všechna představení jsou mládeži do 15 let nepřístupná, pokud není uvedeno jinak.
 • Na představení mládeži přístupná vyžadujeme doprovod dospělé osoby.
 • Program na www.rozhlas.cz/regina, www.365dni.cz a v obvyklých periodikách hl.m.Prahy. (Fan, Fanonline,Metropolis,Houser apod.)
 • POKLADNA KINA OTEVŘENA: 20.30 - 22.00

 • Vstupné zůstává stejné jako v předchozích letech - tedy 25,- Kč. Letní kino najdete stejně jako Český rozhlas Regina na adrese Hybešova 10, Praha 8. .loga_obr { margin:0; margin-left:20px; margin-top:10px; float:left; width:130px; padding:0; overflow:auto; }


  ČERVENEC
  ZAČÁTKY PŘEDSTAVENÍ VE 21:30

  Pátek 17. července
  VÉVODKYNĚ (La Duchessa) /VB/IT/FR 110 min/
  Hvězdně obsazený příběh z 18. století šlechtičny Georgiany (Keira Knightley), praprapratetičky princezny Diany. Paralela mezi jejich životy je více než zřejmá. Podobně jako princezna Diana, tak i Georgiana, vévodkyně z Devonshiru, byla oslňující, charismatická a veřejností milována. V osobním životě jí ale štěstí nepřálo. Mladičká Georgiana vstoupila do manželství s vévodou z Devonshiru (Ralph Fiennes), jednoho z nejbohatších mužů v Anglii, bez lásky. Na tehdejší dobu byla velice moderní a pokrokovou ženou, která se angažovala i v politice. Vedla ale také rozmarný život plný milenců, pikantních událostí a intrik. Jedna z jejích milostných eskapád ale vyústí v hořký konflikt a nevídaný skandál.

  Sobota 18. července
  TRANSFORMERS:POMSTA PORAŽENÝCH (Revenge of the Fallen) /USA 147 min/
  Film Transformers 2:Revenge of the Fallen má ohlášenou premiéru na polovinu roku 2009, přičemž ke svým rolím by se měl vrátit nejen ústřední zamilovaný párek (LaBeouf a Megan Fox), ale i epizodní roličky Johna Turturra (tajný agent se srdíčkovými trenkami) a Jona Voighta (americký prezident s brokovnicí). Fanoušci už nyní hádají, kteří noví plechoví hrdinové přibudou (na dinoboty, kteří se dokážu proměnit na dinosaury, zřejmě nepřijde řada ani nyní), zatímco diváci, kteří s rozpaky přijali už originál, pokračují v rozpačitém kroucení hlavou.

  Neděle 19. července
  STAR TREK 11 (Star Trek) /USA 127 min/
  Děj filmu se vrací na prvopočátek přátelství mladého Jamese T. Kirka a pana Spocka. Na jejich první setkání ve Hvězdné akademii a jejich první vesmírnou misi.

  Pondělí 20. července
  ZASTAV A NEPŘEŽIJEŠ 2 - VYSOKÉ NAPĚTÍ (Crank 2: High Voltage) /USA 94 min/
  V tomto vysoko-oktanovém pokračování čínská mafie ukradne Cheliosovo téměř nezničitelné srdce a vymění ho za bateriově poháněnou náhradu, která vyžaduje pravidelné dávky elektřiny, aby se udržela v chodu. Odhodlání získat své skutečné srdce zpět a touha po pomstě jsou jeho hnacím motorem. Chev Chelios se vydává na zběsilou honičku ulicemi L.A. a sejme každého, kdo se mu postaví do cesty.

  Úterý 21. července
  OPERACE DUNAJ /ČR/Polsko 104 min/
  Když do hospody, tak s tankem. Lidovka "Ta naše hospoda je pěkně stavěná" hostům v malé české hospůdce pořádně zhořkla poté, co do ní naboural tank. Zbloudilý a zastaralý polský vehikl, účastník srpnové invaze nepřátelsky naladěných spřátelených vojsk. Příběh z 21. srpna 1968, který měl nečekaně zábavný rozměr. Komedie o jednom ostře sledovaném polském tanku, který se střetl s českou realitou.

  Středa 22. července
  ŽIVOT JE BOJ (Fighting) /USA 105 min/
  Shawn MacArthur (Channing Tatum) je mladý padělatel žijící v New Yorku. Dávná rodinná tragedie a nedobré vztahy s otcem způsobily, že postupně ztrácí všechny motivace. Nečekané setkání s veteránem pouličního boje, Harveyem Boardenem (Terrence Howard), otevírá Seanovi novou kariéru. Arthur stojí ve válce v undergroundových turnajích proti soupeřům s nejrůznější kriminální minulostí.

  Čtvrtek 23. července
  VEŘEJNÍ NEPŘÁTELÉ (Public Enemies) /USA 138 min/
  Adaptace knihy Bryana Burrougha; PUBLIC ENEMIES: AMERICA'S GREATEST CRIME WAVE & THE BIRTH OF THE FBI, mapující nejtvrdší období velké hospodářské krize, se točí okolo světoznámého gangstera Johna Dillingera (Johnny Depp) a jeho skupiny, jejíž součástí byli John "Zrzek" Hamilton (Jason Clarke), Homer Van Meter (Stephen Dorff) a Alvin Karpis (Giovanni Ribisi).

  Pátek 24. července
  X-MEN ORIGINS:WOLVERINE (X-Men Origins:Wolverine) /USA 107 min/
  X-Men Origins: Wolverine nás pozve do šedesátých let, kdy byl malý mutant s regenerační schopností a velmi vznětlivou povahou přizván kanadskou vládou k projektu Weapon X. Pod dohledem chladnokrevného vojáka Williama Strykera se z Logana stal Wolverine. Zabiják s kostrou vyztuženou nezničitelným adamantiem a s drápy vyskakujícími ze zápěstí.

  Sobota 25. července
  KORALÍNA A SVĚT ZA TAJNÝMI DVEŘMI (CORALINO) /USA 101 min/
  Když se malá Coralina nastěhuje do nového domu, ze všeho první prozkoumá dům a okolí, jak jí poradí tatínek, který je snad jako každý dospělý neustále zaměstnaný. Poté, co spočítá všechno modré (153), všechna okna (21) a počet dveří (14), zjišťuje, že jedny dveře v salónku vedou temnou chodbou do bytu podobnému tomu jejich jako vejce vejci. Vše je však pouze zdánlivé a příběh, který děti považují za dobrodružství a dospělí z něj mají noční můry, může začít...

  Neděle 26. července
  STÁHNI MĚ DO PEKLA (Drag Me To Hell) /USA 99 min/
  Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít - smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice.

  Pondělí 27. července
  PROROCTVÍ (Knowing) /USA 121 min/
  V roce 1959 byla jako součást slavnostní ceremonie, na počest otevření nové základní školy, uložena časová kapsle. Ta obsahovala výkresy některých studentů a jeden list papíru se zdánlivě náhodnými řadami čísel. O padesát let později je kapsle znovu vykopána a list s čísly se dostane do rukou profesora Johna Koestlera (Nicolas Cage), kterému se číselná řada podaří rozluštit.

  Úterý 28. července
  PIRÁTI NA VLNÁCH (The Boat That Rocked) /USA 134 min/
  Po Lásce nebeské přichází Plavba nebeská. Jeden z nejúspěšnějších a nejzábavnějších scenáristů současnosti Richard Curtis umístil svou režijní druhotinu na moře a obsadil do ní ty nejlepší britské komiky současnosti a ty nejlepší hudební kousky z šedesátých let minulého století. Vznikla rebelantsky drzá komedie o skupince excentrických dýdžejů, s nimiž by každý rád prožil aspoň kousek života.

  Středa 29. července
  ODPOR (Defiance) /USA 137 min/
  Příběh z druhé světové války. Polsko je okupováno nacisty a tak hned na začátku filmu utečou z Polska tři židovští bratři (včele s Danielem Craigem). Utečou do Běloruských lesů kde se střetávají se členy ruského odboje, k nimž se postupem připojí. Společně zakládají tajnou vesnici která by je mohla ochránit před jistou smrtí. Zda-li to bude stačit ukáže až čas...

  Čtvrtek 30. července
  PŘÍPAD NEVĚRNÉ KLÁRY /Č/IT 95 min/
  Krimikomedie na téma žárlivosti a intrik. Luca (Claudio Santamaria) mladý talentovaný italský hudebník žije v Praze se svou snoubenkou Klárou (Laura Chiatti), velmi hezkou studentkou univerzity, na níž vytrvale a bláznivě žárlí. Posedlost a podezíravost přiměje Lucu najmout soukromého detektiva Denise (Iain Glen) ke sledování Kláry a nalezení důkazu případné nevěry. Denis je přitažlivý muž, mírně ironický až cynický a je zřejmým opakem Lucy. Se svou manželkou Ruth (Pavlína Němcová) udržuje velmi otevřený vztah, ve kterém se Ruth netají dobrodružstvími s jinými muži. Denis zase udržuje milostný vztah s kolegyní v detektivní agentuře Ninou (Kierston Wareing), rozvedenou matkou dvou dětí. Nešťastný Luca postupně získává Denisovy sympatie, detektiv však posléze začne podléhat kouzlu sledované Kláry. Začíná se zpronevěřovat vlastním zásadám, což může mít tragické následky. Sledování zavede hlavní hrdiny do magického prostředí italských Benátek, kde přichází nečekané finále, které potvrzuje, že ne vždy jsou všechny věci a osoby takové, jaké se nám zdají.

  Pátek 31. července
  PAŘBA VE VEGAS (The Hangover) /USA/
  Od režiséra filmu ROAD TRIP přichází do kin nová komedie o loučení se svobodou, které se nepředstavitelným způsobem zvrhne.

  .loga_obr { margin:0; margin-left:20px; margin-top:10px; float:left; width:130px; padding:0; overflow:auto; }
  -----------------------------------------------------------------------------

  MALOSTRANSKÉ FILMOVÉ LÉTO S REGINOU
  • Letní kino Občanská plovárna najdete na adrese U plovárny 8, Praha 1
  • Vstupné 90,- Kč
  • Začátky představení ve 21.30
  .loga_obr { margin:0; margin-left:20px; margin-top:10px; float:left; width:130px; padding:0; overflow:auto; }


  ČERVENEC
  ZAČÁTKY PŘEDSTAVENÍ VE 21:30

  Pondělí 13. července
  ANDĚLÉ A DÉMONI /USA 140 min/

  ÚTERÝ 14. července
  LÍBÁŠ JAKO BŮH /ČR 115 min/

  Pátek 17. července
  NOC V MUZEU 2 /USA 107 min/

  Sobota 18. července
  JMÉNEM KRÁLE /ČR 77 min/

  Neděle 19. července
  TRANSFORMERS: POMSTA PORAŽENÝCH /USA 149 min/

  Pondělí 20. července
  BOLT - PES PRO KAŽDÝ PŘÍPAD /USA 103 min/

  Úterý 21. července
  TERMINATOR SALVATION /USA/NĚMECKO/VB 116 min/

  Středa 22. července
  NORMAL /ČR/MAKEDONIE 93 min/

  Čtvrtek 23. července
  ZACK A MARY TOČÍ PORNO /USA 101 min/

  Pátek 24. července
  STÁHNI MĚ DO PEKLA /USA 99 min/

  Neděle 26. července
  HOLKA Z MĚSTA /USA 97 min/

  Pondělí 27. července
  HANNAH MONTANA /USA 102 min/

  Úterý 28. července
  DOBA LEDOVÁ 3: ÚSVIT DINOSAURŮ /USA 96 min/

  Středa 29. července
  KORALÍNA A SVĚT ZA TAJNÝMI DVEŘMI /USA 101 min/

  Pátek 31. července
  PAŘBA VE VEGAS /USA 100 min/