Jsme zvědaví, co na české písničky řeknou fanoušci, říká Czenda Urbánek ze Support Lesbiens

Support Lesbiens
Support Lesbiens
Skupina Support Lesbiens vydává nové album Kid sice až 23. října, ale ukázky z něj jste mohli slyšet poprvé v éteru v Nočním proudu na Regině. Hostem Jitky Benešové byl Czenda Urbánek.

Skupina Support Lesbiens patří k důležitým kapelám české hudební scény. Od roku 1992, kdy vznikla, nahrála řadu hitů jako například Sweet Little Something, Cliche nebo In Da Yard. Pánové ze skupiny mnohokrát získali Zlaté a Platinové desky a jsou několikanásobnými držiteli ocenění České hudební akademie.

Kapela během let prošla několika změnami. Nejzásadnější a mediálně nejpropíranější byl odchod zpěváka Kryštofa Michala v roce 2012. Do kapely pak přišel jako zpěvák Czenda Urbánek: "Když jsme začali jako kapela cvičit starou tvorbu Support Lesbiens, byla to pro mě výzva kvůli pojetí předchozího zpěváka. Musel jsem najít vlastní cestu a s těma písničkama se poprat po svým."

Koncem října vyjde novinka – album Kid. A jak vznikl jeho název? „Musím říct, že tvorba názvu desky je vždycky jedno z největších martyrií. Nová deska se jmenuje Kid, to znamená dítě, protože album, to je vždycky dítě. A pak to je taky zkratka The King Is Dead - král je mrtvý. Ale těch asociací a významů je spousta, když zapojíte fantazii, tak vás napadne řada dalších variant.“

Zásadní novinkou na novém albu je, že vedle tradiční angličtiny na ní bude znít i čeština. Proč? „Máme rádi výzvu. Už po albu Leave A Message fanoušci říkali, že je škoda, že si s námi nemůžou písničky zpívat. Tak jsme nad tím přemýšleli a ve chvíli, kdy vydavatel řekl, že by se mu česko-anglická varianta líbila, bylo rozhodnuto. Očekáváme, jak na to budou reagovat fanoušci,“ říká Czenda Urbánek.

Za produkcí albové novinky SL stojí Armin Effengerger, známý také jako polovina tvůrčího dua Cartonnage. V koncertní podobě budou skladby z nové desky prvně ke slyšení 31. října v pražském Paláci Akropolis.