Jede. Nejede. Přívoz v Troji přes Vltavu tentokrát zastavila velká voda

2. leden 2018
Přívoz P8 z Císařské louky do Troji

Provoz pražského přívozu mezi Císařským ostrovem a Trojou byl v úterý odpoledne až do odvolání zastaven. Důvodem je vysoký průtok vody ve Vltavě. Není to přitom poprvé, kdy náhradní doprava přes řeku zkolabovala. Přívoz označený jako P8 nahrazuje lávku, která se na začátku prosince zřítila do Vltavy.

„Jeho provoz je možný do 150 metrů krychlových za sekundu," říká mluvčí Ropidu Filip Drápal. Podle něj platí pro přívozy poměrně přísné limity, takže stačí málo a provoz je nutné zastavit. Dopravce teď jedná o úpravu limitů.

Jako částečnou náhradu lze využít například linku autobusu 112 v úseku Nádraží Holešovice - Kovárna. Doprava na přívozu je zastavena do odvolání. Přívoz nejezdil také několik hodin 27. prosince, tehdy z důvodu technické závady na plavidle.

Loď vyplula na Vltavu poprvé loni 23. prosince v 08:00. Provozní doba v pracovní dny byla určena od 07:00 do 19:00 a o víkendech od 08:00 do 19:00. Interval je ve špičkách pracovních dnů deset minut. Na loď se vejde téměř 30 cestujících. Průměrně se jím sveze několik stovek lidí denně. Podle mluvčího Ropid Filipa Drápala například na Nový rok přepravil 1200 lidí.