Hasiči likvidovali požár na staveništi v Holešovicích

12. říjen 2017
Požár v Holešovicích na stavbě administrativní budovy

Hasiči zasahovali u požáru staveniště v Argentinské ulici v Holešovicích. Z místa, kde dělníci staví administrativní budovu, vycházel tmavý kouř, který byl vidět na vzdálenost několika kilometrů. Po půl jedenácté měli už hasiči oheň pod kontrolou.

Podle mluvčího hasičů Martina Kavky šlo o požár uskladněné izolace: "Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Vypadá to, že částečně byla zasažena i izolace na plášti rozestavěné budovy." Hasiči na svém twitterovém účtu napsali, že evakuovali jednoho z jeřábníků. Lidem v okolí doporučili, aby nevětrali.

Požár na ploše 20 x 30 metrů zasáhl asfaltovou izolaci a uskladněné balíky s polystyrenovou izolací. Zplodiny hoření poškodily fasádu části budovy do výšky asi 20 metrů, sálavé teplo poškodilo její skleněnou výplň. Požár byl lokalizován v 10:29 hodin, následně hasiči dohašovali části izolace a provedli kontrolu v podzemních prostorách budovy.

Hasiči během zásahu zachránili jeřábníka, který v kouři uvízl v horní kabině stavebního jeřábu. Záchranná služba odvezla preventivně čtyři žáky z nedaleké střední školy, kteří sledovali požár a lehce se nadýchali zplodin hoření. Na místě zasahovaly jednotky z holešovické, centrální a petřinské stanice. Vyšetřovatel odhadl škodu na několik milionů korun. Přesný rozsah škod a příčina požáru se dál vyšetřují.

Hasiči zasahovali u požáru v Holešovicích
Požár v Argentinské ulici