Dálnice D1 hodiny stála. Srážku cisterny s auty jeden člověk nepřežil

11. květen 2018
Nehoda cisterny s nákladním a osobním autem na D1

AKTUALIZOVÁNO Havárie cisterny, osobního a nákladního auta blokovala od pátečního rána dálnici D1 na 23. kilometru u Mirošovic. Cisterna převážející lehký topný olej skončila po nehodě na boku, olej z ní masivně vytékal. Nehodu jeden člověk nepřežil, další dva se zranili, jeden z nich vážně. Dálnice byla v místě téměř čtyři hodiny obousměrně uzavřena.

Po půl druhé odpoledne byl obnovený provoz směrem na Brno, o necelou hodinu později se začalo jezdit i levým pruhem do Prahy. Kolona se postupně rozpustila.

"Řidič cisterny jedoucí od Prahy z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se střetl s nákladním autem a následně čelně s osobním autem," řekl mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa. Řidič cisterny před čelním střetem s osobním autem narazil do zadní části kamionu, jeho řidič zraněn nebyl.

Srážka poškodila naftovou nádrž cisterny, ze které kromě oleje vytekly tisíce litrů nafty. "Masivní únik nafty budeme řešit s vodoprávním úřadem i českou inspekcí životního prostředí," řekl Gabriel.

Spustit audio
autoři: ČTK, redakce