Chlapec se nudil, laserem ohrozil policejní vrtulník

14. listopad 2017
03247189.jpeg

Teprve šestiletý chlapec ohrozil letos v srpnu v Praze posádku policejního vrtulníku. Na vzlétající helikoptéru hoch zamířil laserový paprsek, který posádku stroje na několik vteřin oslepil. Vzhledem k nízkému věku nebude pachatel potrestán, policie ale případ předala orgánu sociálně právní ochrany dítěte. O případu dnes informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Incident se stal večer 22. srpna. Policejní vrtulník mířil z Prahy na jižní Moravu, kam převážel orgán určený k transplantaci. Krátce po vzletu byl stroj zasažen zeleným laserovým paprskem, který na něj mířil z jednoho z bytů v Praze-Ruzyni. Paprsek krátce oslepil piloty vrtulníku, kteří ale nebezpečnou situaci naštěstí zvládli a let úspěšně dokončili.

Policistům se podařilo určit dům, odkud laser na vrtulník směřoval. Detektivové následně zjistili, že pachatelem byl šestiletý chlapec, kterému nebezpečnou hračku koupila maminka. "Na vrtulník prý laserem blikal proto, že se ve svém pokoji před spaním nudil a tímto způsobem se bavil," uvedl Hulan.

Kriminalisté událost prošetřovali pro podezření z trestného činu obecné ohrožení. Vzhledem k věku ale nebude chlapec potrestán. Na oslnění laserovým paprskem si několikrát stěžovali piloti dopravních letadel. „Jen v Praze řešili policisté za poslední rok šest takových oslnění, která naštěstí neměla fatální následek," doplnil Hulan.

Spustit audio
autor: ČTK
  • Aktuální dění
  • Zpráva