A. Grebeníček bude zřejmě souzen v nemocnici

soudní síň
soudní síň
Soud s bývalým vyšetřovatelem Státní bezpečnosti Aloisem Grebeníčkem se pravděpodobně uskuteční v nemocnici v Uherském Hradišti. Potvrdila to soudkyně Radomíra Veselá. Tamní zdravotnické zařízení už rezervovalo místnost pro pětadvacet lidí.

Jeden z nejbrutálnějších vyšetřovatelů začátku 50. let se doposud vyhýbal soudu kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Obžalován byl spolu s Ludvíkem Hlavačkou a Vladimírem Zavadilíkem už v roce 1997. Zavadilík byl za týrání vězňů už koncem minulého roku odsouzen. Předsedkyně senátu Radomíra Veselá přes Grebeníčkovy protesty nakonec na základě znaleckého posudku rozhodla o zahájení procesu. "Tam je stížnost, bude záležet, jak rozhodne Krajský soud v Brně, podle toho já zrealizuju to jednání v nemocnici".

Ředitel nemocnice v Uherském Hradišti Miroslav Ressler už rezervoval místnost na tři dny v polovině ledna. "Já jsem dostal soudní rozhodnutí a nákladě něj se k tomu stavím kladně, protože lékař rozhodl o tom, že (A. Grebeníček) je schopen podstoupit tento proces za určitých podmínek, a ty podmínky my zabezpečíme".